חמסה - תערוכה במוזיאון לאמנות האסלאם

פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

555 חמסות בדיוק (!) יוצגו בתערוכה רחבת ההיקף העוסקת במוטיב המוסלמי שהפך למרכיב בלתי נפרד מהזהות הישראלית בימינו:
כ-50 אמנים ומעצבים ישראלים מתחומים שונים מציגים גרסה חדשה ועכשווית משלהם לחמסה. בין המשתתפים: עזרי טרזי, פטמה שנאן, יעקב קאופמן, חנן דה לנגה, שלי סתת ואיילון קומבור, זויה צ'רקסקי, ענת גולן, טל גור, חיים פרנס.


פרויקט מיוחד לתערוכה: עבודת מחקר חזותי של מאות חמסות היסטוריות מאוספו הפרטי של אספן היודאיקה וויליאם גרוס, אחד מאספני החמסות הגדולים בעולם. העבודה שופכת אור אודות עיצובה ומקורותיה של החמסה.


"עץ העין הטובה" מיצב גדול ממדים של האמן הרב תחומי איתמר פלוג'ה "המצמיח" עיניים, חמסות סרטים וקמעות כנגד עין הרע, יוצב בכניסה למוזיאון; זאב אנגלמאייר יציג את חמסושקה אחותה הצעירה של שושקה, שנוצרה במיוחד לתערוכה.


תצוגה ייחודית של עשרות חמסות המשקפות את העושר הבלתי נתפס של החמסות המסחריות בישראל ואת היותה מעצמת חמסות.

מועדי ההופעות וההקרנות התקבלו מהמפיצים. אתר מפה אינו אחראי לשינויים.
השפלה וירושלים
24/05/2018 - 24/11/2018 072-3948288
( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • Seshtma

    Seshtma
    אוסף נדיר של חמסות |5 23.06.18
    נסענו לירושלים לבקר בתערוכת החמסות, גם להתרשם ואני מאוד ממליץ לכם לבוא שכן זה ממש מרתק. זה לוקח כשעה עד שעה וחצי לסייר בתערוכה ותקציבו לפחות עוד שעה אם לא הייתם במוזיאון הזה בכלל, כמונו. בשעתיים ורבע לא הספקנו הכל וזה טוב כי יש סיבה לחזור. חמסה היא אחד התוצרים של התרבות המאגדת כמה וכמה אמונות כולל מזל וגירוש עין הרע ולא רק. בתערוכה תמצאו 555 חמסות בצורות שונות ובמשמעויות שונות ואמצעי המחשה שונים. על אחד הקירות 507 חמסות במבנה המוכר והידוע לכולנו. מספר החמסות בתערוכה, 555, תערוכה מגוונת מעניינת ומרתקת שמאירה אור על התרבות והאמונות על האיסלם וגם היהדות
- 1
עוד מופעים ואירועים