אולג הוא פרמדיק צעיר ומוכשר. אשתו קטיה עובדת כאחות בחדר מיון בבית החולים. היא אוהבת את אולג אבל נמאס לה שהוא מתעניין יותר בחולים מאשר בה והיא מבקשת ממנו גט. המנהל החדש והנוקשה של יחידת הפרמדיקים קובע חוקים חדשים בעבודה. את אולג החוקים החדשים לא מעניינים, והוא יעשה הכל כדי להציל את החולים שלו, מה שמביא אותו לעימות עם הבוס החדש. המשבר בעבודה מתנגש עם המשבר האישי איתו הוא מתמודד. בין הטיפול בחולים, השינויים במערכת הבריאות וכמויות האלכוהול, על אולג וקטיה למצוא דרך חדשה אחד אל השניה.


שחקנים: אלכסנדר יטשנקו, אירינה גורבצ'בה, ניקולאי שרייבר.


*זוכה הפרס הראשי בתחרות "כרמל" בפסטיבל הסרטים חיפה 2017 *

ביקורת מערכת מאת: תמי כץ לוריא
סרט רוסי מצויין ומעורר מחשבה. הסרט נע בשני מישורים מקבילים. המציאות הזוגית של אולג וקטיה (אולג הוא פרמדיק מוכשר העובד בצוות אמבולנס, והיא רופאה במחלקת טראומה במיון), על פי הפרוש של כל אחד מהם, ומישור שני המצייר מציאות נוקבת, חברתית ופוליטית של רוסיה היום.


אולג הוא בחור רגיש, שלרוב אינו מבטא את רגשותיו במילים אלא במבטים, ובבריחה מהמציאות, המתבטאת בשתייה ובהתנהגות גסה, שאינה מתחשבת באחרים, ובעיקר לא באשתו. הוא פועל על פי תחושתו הפנימית ולא על פי חוקים, הן בעבודה והן ביחסיו עם אשתו. ואנחנו לא בטוחים אם הוא פועל מגאונות מקצועית, או מטפשות, כנ"ל ביחסיו עם קטיה.


קטיה הינה בחורה רציונלית שיודעת היטב מה טוב לה, וטובה בהתנהגות במצבי לחץ, בהתאם למקצועה, אבל זקוקה לגילויי חיבה אמיתיים, ולהבנה מצד בן זוגה. לקטיה נמאס מהתנהגותו של אולג, ולמרות אהבתה אליו, היא מבקשת להתגרש. רק שהמהלך כולו, של הפרידה וההתלבטיות, תקוע בדיוק כמו המציאות הפוליטית והחברתית.


שאלת הנוקשות, המאפיינת את האופי והחינוך הרוסי, מול האנושיות והגמישות המחשבתית, הנדרשות על מנת להישאר בחיים, גם נפשית גם פיסית, היא שאלת מפתח בסרט, כפי שאומר אחד הפרמדיקים בהתכנסות במקום העבודה, כשמתחלף הבוס, והבוס החדש מבקש להצמד לחוקים נוקשים:" אנחנו אנשים לא מכונות".


לא נמצא פתרון לא ליחסים, ולא לשאלות האחרות העולות בסרט. בלבול תמידי מאפיין את המציאות המוצגת בו: אף פעם לא ברור מה המעשה הנכון, מה שכן ברור הוא שרק שמץ אנושיות ייתן תקווה לעלייה על המסלול הנכון. גילוי הלב של אולג לקטיה, בו הוא מבטא את חולשתו, והזדקקותו אליה, הוא היחיד הנותן לשניהם תקווה להמשך. גילוי זה מופיע רק בסוף הסרט. כמו שם הסרט, "הפרעה בקצב הלב" שהוא רב משמעויות, כך גם התמונה החותמת את הסרט: פקק תנועה נצחי בכביש פקוק ומושלג, הנהגים עוקפים משמאל על השוליים, והאמבולנס צופר ומאלץ את כולם לזוז ולפנות לו דרך. כמו העקיפה והנסיעה בשוליים בכביש פקוק, כך גם הפתרונות הם כל הזמן פרוביזוריים, ולא ברור אם הפתרון מציל או מחמיר את המצב.


הסרט מבויים ברגישות ובעדינות, שחקנים מצויינים. מומלץ.

מועדי ההופעות וההקרנות התקבלו מהמפיצים. אתר מפה אינו אחראי לשינויים.
שרון
26/04/2018 - 26/10/2018 1700-702255
בתי קולנוע | שעות הקרנה
יח"צ

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד סרטים