האטרקציות המומלצות שלי

ארצנו אמנם קטנטונת, אבל אין גבול לאפשרויות הבילוי בה. שמורות טבע, יערות, מערות, חופים ומצפורים, אתרי ספא, מוזיאונים וגנים לאומיים. מדגם מייצג של האטרקציות האהובות על עדי אלון במיוחד


עדי אלון | 6.11.2018
טוב ללכת בדרכים
יש לי כמה כישורים, אבל קריאת מפות אינה חלק מהם. בשביל יש את אבא, בן זוג, gps, waze ודומיהם. לא שאני משווה. באין מבוגר אחראי או wi-fi בנמצא, אני נאלצת להתמודד עם ההרים והגבעות, הכבישים והצמתים בכוחות עצמי או לעצור בדרך ולשאול.

לפני שנתיים וחצי התחלתי לעבוד באתר מפה, ומאז השתכללו יכולותיי להתמצא בדרכים. זה לא משום שפיתחתי חיבה לקווי גובה, אלא הודות למאגר האטרקציות הבלתי נדלה שיושב בראשי. נחשפתי לאין ספור שמורות טבע, יערות, מערות, חופים ומצפורים. ביקרתי באתרי ספא, במוזיאונים, בפארקים ובגנים לאומיים. אחרי כל הסיורים וההתנסויות, קשה לגבש רשימה שתקיף את כל אתרי החובה. לכן, דגמתי כמה מהאטרקציות שאני אוהבת במיוחד בערים הגדולות ומחוצה להן.

אטרקציות עירוניות
בסופי שבוע שבהם אין אנרגיה, זמן או פרטנר מתאים לבילוי בטבע, כדאי להתמקד בבילוי עירוני. האגף החדש במוזיאון תל אביב לאמנות, שמזכיר למי שמכיר את moma – המוזיאון לאמנות מודרנית בניו-יורק, הוא ביקור חובה למי שמתעניין בארכיטקטורה לא פחות מלשוחרי תרבות. כך גם בניין הבימה החדש והמתחם כולו. לא כולם אוהבים, אבל אי אפשר שלא להתרשם מהפרויקט המפואר. אם אתם בירושלים, אל תחמיצו את טיילת ארמון הנציב. מול נופי ירושלים העתיקה, אפשר לפסוע בשבילים הפורחים או לתור אותם על גבי כלי הרכב הדו-גלגלי, סגווי. בחיפה מומלץ לגשת עם כל המשפחה למדעטק - המוזיאון הלאומי למדע ולאפשר לילדים לקבל תשובות לשאלות המדעיות המטרידות: למה ואיך?. בבאר שבע מחכה לכם אנדרטת חטיבת הנגב, אחד המונומנטים היפים פרי יצירתו של הפסל דני קרוון, המשלב בין מורשת ואמנות. באילת, עיר המפלט, כדאי להתמסר לטיפול וואטסו מפנק ומערסל בספא סתלבט על המים.

אטרקציות מחוץ לעיר
ארצנו אמנם קטנטונת אבל אפשר למצוא בה מרחבים. בפרויקט הצפת החולה של קק"ל יש מרחבי עשב מישוריים ואגמון פראי שמארח אין ספור ציפורים העוצרות לחניית ביניים בין אירופה ואסיה לאפריקה. אגמון החולה הוא מקום נהדר לא רק לחובבי ציפורים אלא לכל חובבי הטבע באשר הם. אם התקנאתם בשכשוך של בעלי הכנף, תוכלו לנסוע לכפר חרוב למתחם רוח על המים, ולצוף בבריכות חמות ותת קרקעיות. מלבד הרוגע המובטח לכם, תוכלו להשקיף על נוף פנוראמי מדהים של הכנרת והרי הגליל. גן לאומי קיסריה הוא אתר חובה למי שמתעניין בהיסטוריה וארכיאולוגיה. השרידים באתר, ששימש פעם בירת ארץ ישראל בתקופה הרומית, מתוחזקים היטב ואפשר להתוודע לעלילות הורדוס וקורות העיר באמצעות מצגות אינטראקטיביות וסרטון קצר. גיחה לבית ג'ימאל תספק לכם הצצה לחיי נזירים ונזירות איטלקיים. מלבד ביקור במקום המקסים הזה ומסביר הפנים, אפשר לערוך טיול קצר בסביבה ופיקניק באחו הסמוך. שמורת טבע עין גדי משלבת בין טבע והיסטוריה. בנווה המדבר המרהיב הזה נובעים ארבעה מעיינות מתוקים, מסתובבות חיות בר וממנו נשקפים נופי המדבר היפים.

ועוד אתרי חובה
גן לאומי מצדה, הגנים הבהאים בחיפה, כנסיית הקבר ומוזיאון ישראל, גן החיות התנ"כי בירושלים והמצפה התת ימי באילת.

תוכן מומלץ לעיון: אטרקציות באילת, אטרקציות בצפון, אטרקציות בבאר שבע
מאמרי מערכת