אטרקציות פופולריות ב-2014

למנויים של מפה ולגולשי האתר יש העדפות ברורות משלהם, ואנחנו בטוחים שתשמחו לדעת על מה האחרים המליצו. הנה רשימה של מקומות שאהבתם השנה


ארז לילה | 6.11.2018
רשימת האטרקציות הפופולריות באתר לשנת 2014 – כפי שבאו לידי ביטוי בדירוגים, בדפים הנצפים ביותר, בחיפושים פופולריים ובפניות שלכם אלינו – די מזכירה את זו של 2013. וגם את אלה של שנים קודמות: אין הרבה הפתעות, ובארץ יש כמה מקומות בילוי שכמעט כולם ה-כי אוהבים. ובכל זאת, תמצאו כאן ברשימה גם כמה מקומות פחות מוכרים.

בשבילים - סיפורי מקום ממונעים
הנה לדוגמה מקום קצת פחות מוכר אבל מומלץ מאוד: הסיורים הממונעים של בשבילים שמשלבים באופן מושלם טבע והיסטוריה חלוצית בעמק הירדן. חוות הדעת של rotemse מאוקטובר בהחלט מסכמת את מה שכתבו גם המדרגים האחרים: "סיור מודרך מקסים בשבילים ובשדות סביב קבוצת כנרת על רכבי מיול. בעוד הנהיגה העצמית ברכבים הוסיפה הנאה רבה לטיול, הכיף הגדול שלנו היה בהדרכה המעולה של זאב שהחזיר אותנו לימי החלוצים בסיפורים מרתקים וכן הנוף המדהים מסביב. כל המשפחה (ילדים בגילים 8, 12, 15) נהנתה וגם החכימה."

חוות הארטישוק של נועם
לא ידענו שאתם כל כך אוהבים ארטישוק. או שאולי זה בכלל האירוח של משפחת יעקובא שעושה לכם את זה, אבל הנה דוגמה להתלהבות הרבה מחוות הארטישוק של נועם בניר בנים, היישר מפיו של shestma: "החיבור הזה של שדות ירוקים שופעי ארטישוקים טריים וצעירים, אוויר ואווירה, סיור שכולו ארץ ישראל וחקלאות, שמסתיים בארוחת ארטישוקים, סדנאות שמביאות את המיטב מהארטישוק לצלחת. פשוט אין הרבה דברים כאלו בארץ ישראל של היום". זו העונה המושלמת לבקר כאן, אז צאו לדרך.

העמק הירוק
כן, גם השנה פקדתם בהמוניכם את עמק המעיינות, וקשה לנו להאשים אתכם. בין פארק המעיינות ואתרי המים שלו, גן השלושה או הסחנה וגן החיות האוסטרלי הנפלא גן גורו, קשה לא להיות מרוצים, אלא אם הגעתם לכאן ביום עמוס במיוחד. עיקר האטרקציה במקום היא אמנם מגוון אפשרויות הטבילה במים, אבל בימים אלו אנחנו ממליצים על ביקור דווקא בזכות האפשרות לצפות בציפורים מעל שדות העמק. כמובן, בימי חורף שמשיים טבילה בסחנה (28 מעלות) היא אפשרות נעימה למדי.

תנינים במדבר וחיות סביב האגם
מילא ארטישוק, אבל נראה שגם תנינים אתם מאוד אוהבים. אי שם בערבה, ליד עיר אובות, שוכנת חוות התנינים קרוקולוקו שזוכה לפופולריות רבה. זה לא מפתיע – מצד אחד יש כאן תניני ענק, ומצד שני הילדים יכולים ללטף גורי תנינים קטנים. כפי שכתב arad2001: "ממש לא מובן מאליו שרוח המיסחור לא מורגשת, זהו דווקא קסמו של המקום, יש עדיין הרגשה שהגעת לחצר האחורית של משפחה מקסימה שנרתמה לטובת ניסיון להוריד את הביקוש העולמי לצייד אכזרי של תנינים בטבע, היינו כמה פעמים עם הילדים ואף עם תיירים, המחיר סמלי, ההדרכה אדיבה, הביקור אינו תחום בזמן וכל שאלה מתקבלת בברכה. הזדמנות נפלאה להכיר את עולמם של חיות מרתקות אלה". עוד מקום אהוב על מנויי אתר מפה וגולשיו הוא אגם חי שבקיבוץ יראון, פינת חי מוקפת טבע ומגוונת מאוד, שבה תמצאו במבים, סוסי פוני, נברנים, עופות מים, עזים, אלפקות ועוד, וגם אגם קטן שאפשר לשוט בו.

מסע בעולם חשוך
את דיאלוג בחשיכה אין ממש צורך להציג: מתערוכה זמנית זו הפכה להיות אחת האטרקציות המצליחות אי פעם בישראל. לא מזמן חגגו שם כבר עשור וציינו זאת במעבר לאגף חדש במוזיאון הילדים בחולון. nadavbloch היה בתערוכה בקיץ וכתב: "חוויה מדהימה לכל גיל (9 ומעלה). בהתחלה קצת מלחיץ החושך המוחלט, אבל זה השתפר אחרי כמה רגעים תודות לביטחון שהשרה עלינו המדריך בקולו המרגיע. המחשה מצוינת למשך כשעה כיצד מרגיש עיוור בעולמנו המורכב שאינו פשוט בכלל עבורו".

אחוזת הקבר של דוד ופולה בן גוריון
להורים שביניכם כמובן לא צריך לספר מי היה דוד בן גוריון, אבל בקרב הדור הצעיר זה כבר לא ברור מאליו, למרות שמערכת החינוך דואגת גם כיום להביא תלמידים באלפים לצריף בשדה בוקר. אבל אפילו יותר מהצריף, מתברר שרבים מכם אוהבים את אחוזת הקבר היפה של הזוג בן גוריון, ממש על המצוק הצופה על נחל צין. רשות הדיבור למדרגת קרןהפוך: "שביל ארוך מאד מוביל לקבר, עובר בין עצים, מתפתל בין סלעים, וממש מגרה את הסקרנות מתי נגיע. הקבר עצמו יפה ומרשים ובמיוחד הנוף הסובב אותו. החזרה נעשית בשביל אחר המשקיף על נחל צין. אתר נפלא."

לצוף מעל הכינרת
רוח על המים, כמו שיוכלו לשער אלו מכם שמכורים לטיפולים מרגיעים במים, הוא אחד מאתרי התיירות האהובים ביותר על מנויי אתר מפה וצוות האתר. שלוש בריכות שאפשר לצוף בהן, נוף נפלא, מוזיקה מתחת למים וגם שינה במקום למי שיתקשה לזוז מכאן. הפינוק האולמטיבי, או במילים שלכם: "אושר צרוף", "שלווה עוטפת ומחבקת".

מבלים בירושלים
התחנה הראשונה בירושלים הלכה והתבססה גם השנה כמתחם בילויים שאין בו רגע דל. הופעות וסדנאות לכל המשפחה, שוקי אוכל, תערוכות, מגוון סיורים בסביבה וכמובן פארק המסילה המלהיב. אחת האטרקציות הפופולריות בתחנה היא סיורי הסגוויי שיוצאים מכאן בכמה מסלולים ומאפשרים להכיר את ירושלים בדרך מקורית. לא רחוק מהתחנה נמצא פארק טדי קולק שנפתח ב-2013 והפך לפופולרי מאוד בקרב תושבי העיר ומבקרים גם יחד, שמעריכים את יופיו של הפארק ובמיוחד את המזרקה הענקית, שבימים חמים היא חגיגה של ממש לילדים, ולא רק הקטנים שבהם.

הדב הלבן בעמק חפר
הנה משהו שקצת הפתיע אותנו: הפארק האקסטרימי הדב הלבן הוא אחת האטרקציות הנצפות השנה באתר. אם הילדים שלכם הם מחובבי הבאנג'י, האקרובטיקה, טיפוס וטרמפולינות, זה המקום להעביר בו כמה שעות טובות.

אירופה ברמת הנדיב
הגנים המטופחים ברמת הנדיב עוד זכורים לאחדים מאיתנו כמקום שבו בילינו לא מעט ימים מאושרים בילדות, ומשמח לדעת שגם היום זה אחד המקומות הכי אהובים על משפחות ישראליות. האתר המטופח נראה כאילו נחת כאן מאזורים קרירים וירוקים על פני הגלובוס, ובסמוך אליו אפשר לצאת למגוון מסלולים טיול או לערוך פיקניק.

מערות הנטיפים
כן כן, מערת הנטיפים. ירים את היד מי שלא היה כאן לפחות שלוש פעמים בחייו בין בית הספר היסודי לשירות הצבאי. אבל המקום הזה מספיק מקסים על מנת שמשפחות ישראליות יגיעו אליו גם בעצמן, והרבה. התאורה שהתווספה למקום לפני שנתיים מוסיפה הרבה לקסם שלו, ובסך הכול – נדמה שהטבע, יותר מכל אטרקציה מעשה ידי אדם, מספק תמיד סיבות חדשות להתלהב.

תוכן מומלץ לעיון: אטרקציות באילת, אטרקציות בצפון, אטרקציות בבאר שבע
מאמרי מערכת