טיולים בסוכות

בסוכות לא נשארים בסוכה - יוצאים לטייל בטבע. זה זמן טוב להתעדכן בנדידת הסתיו שהחלה ובמוקדי פריחה חדשים. לפניכם כמה מסלולים מומלצים שלכל אחד מהם מצורפת מפה, סיפור דרך מפורט ומידע עדכני שיאפשר לכם לארוז תיק ולצאת לדרך. כדי שלא תיתקעו בפקקים ולא תצטופפו עם ההמונים, אנחנו ממליצים לצאת מוקדם בבוקר ולא לשכוח כובע ומים


מערכת מפה | 24.11.2018
טיול קצר ביודפת
תצפיות נוף נהדרות, פריחה ושרידים ארכיאולוגיים בלב הגליל התחתון. הדרך, שמתחילה בהר עצמון ומסתיימת בעלייה לתל יודפת שופע החצבים, החושף בעמידתו הדוממת את סיפור הקרב ההרואי, שפתח את דיכוי המרד הגדול של היהודים ברומאים.

טיול בנחל שעל
הנחל קטן והנחבא אל הכלים, נחל שעל, הוא הצנוע שבנחלי הצפון. הנחל יוצא מרמת בלטון שליד מצפה הילה, מלחך את פאתי קבוץ כברי, ממלמל דבר מה ליד סער ונבלע לעבר נחל כזיב. דווקא בנחל פעוט זה קיימים כמה וכמה מסלולים. בחרנו הפעם בקל ובקצר מכולם – מנחל נחת למצפה מנות.

טיול בנחל תמר
נחל תמר, המנקז אליו את שולי רכס חצרה, נופל בירידה תלולה ובמפלים גבוהים לאזור ערבת סדום. המים, הזורמים כאן רק בזמני שטפונות, יצרו קניון קצר, פראי ואתגרי, שגולשים בו בעזרת חבלים במגלשות סלע טבעיות, יורדים בסולמות ארוכים לאורך מפלים יבשים ומתענגים על קירות גבוהים וצוננים גם כשבחוץ לוהט.

צילום: מערכת מפה
חווארי מצדה
טיול בחווארי מצדה
בין המצוק הנישא של מצדה לבין ים המלח משתרע משטח גדול ולבן של סלע חוואר הלשון, שהמים והרוח עיצבו בו נקיקים, סדקים וגבעות עגלגלות. בגן המשחקים הענקי והקסום הזה שהקים הטבע רצים, מדלגים ומתחבאים. טיול לאור ירח על אותו השביל בדיוק ירומם את החוויה לגבהים שלא הכרתם.


טיפ מהרלב"ד: חשוב לשמור על תקינות צמיגי הרכב
- מומלץ לבדוק לחץ אוויר אחת לשבועיים, וביחוד לפני יצירה לטיול ארוך
- התאימו את הצמיגים לרכב על פי המלצות היצרן, כפי שהם מופיעות בספר הרכב
- הקפידו לרכוש אך ורק צמיגים איכותיים
- אין להתקין צמיגים שחלפו 6 שנים ממועד ייצורם
- גיליתם תקלה בצמיגים? פנו מיד לצמיגאי מומסך
לפרטים נוספים לחצו כאן

טיול רכב מחורשת טל לירדן ההררי
אם הנסיעה בכביש 90, ממערב לירדן, מוכרת לכם מדי, סעו חלק מהדרך בכביש 918, ממזרח לירדן. זוהי דרך יפה שיכולה להוות טיול בפני עצמו. אפשר לרדת ממנה לטבילה בירדן, לרחוץ במעיינות שבקרבתה, לחצות גשרים ציוריים ולהתבשם מריחם של עצי תאנה.

טיול מחוף הבונים לדור
רצועת סלעי הכורכר ומפרצי החול של חוף הכרמל היא פנינה של נוסטלגיה, יופי וטבע. הכל אפשר לעשות כאן - להתרחץ, לצלול, לטייל, ליהנות מפרחי החוף, וגם לנסות ולהבין קצת את הסיפור ההיסטורי של המקום.

עומר יגאל
כיפת עשת
טיול מעגלי בכיפת עשת
בערבה כמעט ולא תמצאו מסלולי טיול נוחים ומעגליים ולכן המסלול העולה לכיפת עשת הוא פרח במדבר. הגישה אליו נוחה, הוא קרוב לכביש הראשי ובמרחק פסיעה קלה ממושב פארן. כדאי להקדיש זמן לטיול הזה להרוויח תצפית נהדרת וטיול משפחתי מרענן.

טיול בשמורת גמלא
סופם הטראגי של אלפי תושבי העיר גמלא שזינקו אל מותם בתחילת המרד הגדול הוא סיבה מעולה לביקור במקום. ואם את הדרך מלווים גם תצפית נדירה על נשרים וגוזלי נשרים, נוף מרהיב, המפל הגבוה ביותר בארץ, סלעי שולחן מוזרים וכנסייה עתיקה – מה טוב.


לכל הטיולים המומלצים בסוכות לחצו כאן


תוכן מומלץ לעיון: צימרים בגולן, צימרים באמירים, צימרים ברמות, צימרים בראש פינה
מאמרי מערכת