האטרקציות המומלצות לחורף 2016

שיא החורף מתקרב בצעדי ענק, ולמרות שלעתים זה יכול להיות כיף נורא – אנחנו חושבים שאפשר ואף רצוי לצאת מהבית ולהתנסות במגוון אטרקציות. החלטנו להביא לכם את האטרקציות הכי שוות שאפשר לעשות גם בחורף, החל מהצפון הרומנטי, הדרום הממוזג לשם שינוי, והמרכז השוקק כתמיד. קדימה, בואו נכבה את מפזר החום ונצא לדרך


מערכת מפה | 6.11.2018
גו קארטינג נתניה

כשהיינו ילדים ההנאה מקרטינג הייתה טבעית ומובנת – היה כייף לדהור על המסלול ולהרגיש ממש כמו הגדולים, תמיד תהיתי האם אני אהנה כל כך מקארטינג גם כשכבר אהיה ''אחד מהגדולים''. ובכן, השנים חלפו, והתשובה היא כן גדול!, כשאתה גדל חווית הקארטינג מסמלת עבורך חיבור לילד הפרוע והשובב שהיית פעם, הילד שלמעשה אתה יודע טוב מאוד שעדיין נמצא שם, רק שעכשיו הוא צריך להתלבש בצורה רשמית ולהגיד מילים מפוצצות. גו קארטינג בנתניה, אחד ממתחמי הקארטינג המרשימים בישראל הוא ככל הנראה המקום המושלם לתת במה לילד הזה.


מוזיאון ארץ ישראל

להערכתי סוד כוחו של מוזיאון ארץ ישראל טמון בכך שכל אחד יכול למצוא שם משהו שמתאים לו, מבלי להתפשר לרגע על איכות ''המוצר''. החל מתערוכת- World Press Photo, שהיא תערוכת הצילום הטובה בעולם ללא מתחרים ומוצגת כל שנה במוזיאון, כמו גם הפלנטריום המרתק שהוא חגיגה לכל ילד מעצם הגדרתו. לאחרונה החל המוזיאון גם להפעיל תערוכה בשם ''ילדותי השנייה'', מדובר ביוזמה מבורכת שמטרתה לקרב בין סבים לנכדים באמצעות סיורים משותפים בהם בוחנים הצעצועים והילדות של אז מול היום.


גן לאומי בית גוברין

אחד הדברים הטובים במערות באופן כללי, הוא שהן מספקות לנו את יצר הגילוי וההרפתקנות שמצוי בכולנו. כזה הוא גם גן לאומי בית גוברין, מקום שכנראה ביקרנו בו בסתמיות במסגרת טיול כיתתי או באיזה טיול נשכח עם המשפחה. העניין הוא שלא היינו שם מספיק. מדובר באתר ענק ומרתק, שבו נמצאות כ-3000 מערות – זכר ועדות לתקופת התנ''ך ולעוד תקופות עתיקות שהיו ואינן עוד. המקום מושלם לביקור בכל עונות השנה, כי בחורף יבש שם, ובקיץ המקום ממוזג ונאה.


רוב רוי - שיט בקאנו

רוב רוי היה שמה של סירת הקאנו הקטנה של החוקר הסקוטי ג'והן מקרגור, שעימה שט בנהר הירדן במאה ה-19. כיום ניתן לשחזר את החוויה של מקרגור באתר המושקע שהוקם על גדות הירדן הדרומי, אתר שכל כולו מוקדש לתרבות האינדיאנית וכולל גם אוהלים מסורתיים ועוד. בניגוד לאתרי ראפטינג אחרים בנהר הירדן שסגורים בתקופה זו של השנה, שיט בקאנו של רוב רוי אפשרי ואף מומלץ גם בחורף. אורך מסלול השייט הוא כשלושה קילומטר ונמשך כשעה וחצי.


חוות האלפקות

כל מי שביקר בפרו ובבוליביה זוכר בוודאי את החיות הכה חביבות האלו – לאמות ואלפקות: קרובות משפחה דרום אמריקאיות של הגמלים, אבל הרבה פחות אימתניות (והרבה יותר קטנות). בחוות האלפקות שבמצפה רמון הילדים מתרוצצים בעיניים בורקות מסביב לחיות האקזוטיות והפרוותיות, מאכילים וגם מלטפים אותן ולומדים למעשה על חיה שמלבד כאמור טיול להרי האנדים אין לנו שום דרך לפגוש. חשוב להגיד מראש לילדים (כי הם בוודאות יבקשו בסיום הביקור) – ''לא, אי אפשר לגדל אלפקה אצלנו בבית''.


מוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח

צריך להודות בזה, הקונוטציה הראשונה שעולה בראשו של כל ישראלי בהקשר לדת האיסלאם היא לרוב שלילית. באמצעות אמנות מרהיבה, היסטוריה ותרבות שלוקחות אותנו מאות שנים אחורה, המוזיאון לאמנות האיסלאם בבאר שבע מצליח להראות שהדת השנייה בגודלה בעולם היא הרבה הרבה יותר מזה. בנוסף לתערוכות הקבע, במוזיאון ישנן גם תערוכות מתחלפות סביב נושא האיסלאם.


מנזר הכרמליטים בסטלה מאריס

ייתכן שכבר ראיתם מנזרים יפים יותר ממנזר הכרמליטים שבסטלה מאריס, ייתכן שאפילו בישראל. אבל אין כמעט עוד מקום בישראל שמשלב בצורה כל כך עוצרת נשימה בין היסטוריה וטבע. הנוף אשר נשקף מעמדת התצפית אשר מחוץ לכנסייה על מפרץ חיפה להרי הצפון הופכים את סטלה מאריס ואת המנזר הותיק לנקודת חובה בכל טיול בחיפה. עם נוף שכזה, החיים כנזיר בחיפה של לפני 200 שנה היו מן הסתם נוחים יותר.


המצפה התת ימי באילת

זה נתון שאמנם קשה לתפיסה אבל הוא אמיתי: כשני שליש משטח כדור הארץ הוא ימי, ואילו רק השליש הנותר הוא יבשתי. בעוד שהחלק היבשתי מוגבל לרוב לגובה פני הקרקע, העולם ה''רטוב'' מכיל לעתים עומקים (הנקודה הימית העמוקה בתבל נמצאת בעומק 11 קילומטר!) שהופכים אותו לעשיר ומסתורי הרבה יותר. המצפה התת ימי באילת נותן לנו הצצה מזערית לעולם זה, ובכל זאת מדובר באטרקציה שאותה זוכר כל מי שביקר במקום. לא כל דבר אפשר להסביר במילים וכזו היא גם התחושה הייחודית שאופפת את האנשים בעת הביקור במצפה, סוג של תדהמה וחשש אל מול הטבע העצום.


ספא רוח על המים

ספא רוח על המים הוא לא בדיוק הספא שאתם מצפים לו ורגילים אליו. במובן החיובי כמובן. ראשית כל הלוקיישן הלא שגרתי: הספא ממוקם על הר אשר משקיף על הכנרת וכן על ההרים שמסביב. נוף לא רע בכלל להביט בו בזמן שמתפנקים. ההמשך הוא כמובן מתקנים וטיפולים יחודיים שאפשר לקבל במקום. בספא רוח על המים אין עיסויים (קראתם נכון!), אבל יש דברים אחרים: 2 בריכות של מים מתוקים בהם תוכלו לשמוע מוזיקה צלולה להדהים מתחת למים!, וכן בריכה נוספת של מים מלוחים אשר מדמה ציפה בים המלח. לחוויה זו מתווספת העובדה שמדי פעם מגיעות מטפלות שמערסלות אתכם על המים ומסייעות לכם לצוף. מה שנקרא ''להתפנק בהגזמה''.


ג'ונקולד

מי אנחנו? כל בני האדם! ומה אנחנו אוהבים? שוקולדדדד!. יפה, אז אחרי ההמחשה המאוד בוגרת הזו אפשר לגשת לדבר עצמו – השוקולד כמובן. במפעלו שבכניסה ליישוב מנוף, מייצר ג'ון אלפורד את הזהב החום. הרבה תשוקה לשוקולד והרבה מיומנות יוצרים חוויה מהנה, מרתקת ובעיקר טעימה עבור האנשים שמגיעים לקבל סיור במקום. רק למען הסר ספק – הסיור כולל כמובן טעימות מהשוקולדים המפתים שבמקום.

תוכן מומלץ לעיון: אטרקציות באילת, אטרקציות בצפון, אטרקציות בבאר שבע
מאמרי מערכת