שבועות 2016: אטרקציות לילדים במרחק נסיעה קצרה

עמק חפר הוא החצר האחורית של אזור המרכז, נסיעה קצרה ואתם בעולם של חקלאות ומרחבים, אפשרות הבילוי רבות, ובחג השבועות רבות אפילו יותר. טיולים רגלים, פסטיבלים, חגיגית שבועות מסורתית, והכל קרוב קרוב.


שי יגל | 6.11.2018
טרקטור עם עגלה
>> שבועות 2016 - מדריך הפעילויות המלא
>> ימים לבנים: 4 מעדניות אהובות עלינו לקראת שבועות
>> שבועות 2016: טיולי גבינות שאסור להחמיץ
>> הפסטיבלים שיעשו לכם את שבועות 2016

חצר ראשונים בעין שמר

שבועות היה תמיד החג הכי קיבוצי שיש לנו. חצר הראשונים בעין שמר מציעה לכל עם ישראל להצטרף למסורת ארוכת השנים של חגיגת שבועות באווירה חקלאית במיוחד. אטרקציות לילדים יש פה בכל ימות השנה: בטרקטור, פעילויות במוזיאון , והיכרות עם ההיסטוריה של עמק חפר בכלל ועין שמר בפרט. אבל, בחג השבועות כולם מוזמנים להצטרף לחגיגת השבועות המסורתית עם טקס הביכורים, שיירת הטרקטורים, הרקדה המונית ואווירה של ארץ ישראל הישנה ויפה.
ילדים בחצר עין שמר
ילדים בחצר עין שמר צילום: חצר ראשונים
הדב הלבן – פארק אקסטרים

סוף שבוע ארוך וחם דורש מקום להוציא מרץ. עם כל הכבוד לתהלוכות וטקסי ביקורים, אין ילד שלא צריך לפרוק קצת אנרגיות לצד כל החיבור לטבע ולחקלאות. פארק חבלים, אומגה, וקירות טיפוס הם רק חלק מהאטרקציות שמציע הדב הלבן. הפארק מתאים במיוחד לילדים שיכולים להעביר פה שעות ארוכות בין גלישות לקפיצות, ובין טיפוס לזחילה. אגף מלחמת המים סוגר היטב את פינת הקישור לשבועות, אז גם לבן (אומנם דב אבל לבן), גם מים, וגם מרץ. מקום נפלא לבלות בו עם הילדים בחג.
ילדה בפארק חבלים
ילדה בפארק חבלים צילם: ירון פנר
מסלול טיול בנחל אלכסנדר

יש מסלולים שהם כמו פסטה ברוטב עגבניות. תמיד כשלא יודעים מה לעשות הולכים אליהם ואף פעם הם לא מאכזבים. נחל אלכסנדר הוא בדיוק כזה, רוטב עגבניות. זה לא המקום הכי יפה בארץ, ולא הכי מרשים, אבל הוא קרוב, נוח להליכה, ומציע יציאה לטבע אבל בלי להגזים. גם צבי ים חמודים אפשר למצוא פה. גם מי שכבר טייל פה ימצא את עצמו חוזר שוב ושוב, אל השלווה הנוחה והקרובה. בינינו, מה שחשוב בסוף זה פשוט לצאת קצת מהעיר, מהבית ומהקניון. לאן זה הרבה פחות משנה.
גן לאומי נחל אלכסנדר
גן לאומי נחל אלכסנדר צילום: מערכת מפה
חוות חפציבה ונחל חדרה

אנשי חברת החשמל מתחנת הכוח הסמוכה, בשיתוף פעולה עם המועצה לשימור אתרים, חידשו את החווה החקלאית שהייתה פה בתחיל המאה שעברה. המקום החביב שלעצמו מציע כמה מבנים משוחזרים, ואפשר לקבוע סיור בתאום מראש. בהחלט לא מספיק כדי להפוך את המקום לשווה ביקור בפני עצמו. אבל אם תשלבו את הסיור יחד עם הליכה לאורך שביל ישראל הקרוב – אנחנו מבטיחים לכם שלא תתחרטו. השביל עובר במקביל לנחל חדרה, ובדרך עולים על גשר המיתרים המפורסם. גם חוף הים המקסים שבשפך הנחל משנה את התמונה, והופך את החוויה לטיול קצר שמתאים לכל גיל ולכל תקופה בשנה.
מבנה משחוזר
מבנה משחוזר צילום:m_vizel


תוכן מומלץ לעיון: אטרקציות באילת, אטרקציות בצפון, אטרקציות בבאר שבע
מאמרי מערכת