חופשה נעימה: הטיפים החשובים ביותר לחופשה משפחתית בצימר

החופש הגדול כבר כאן, ואיתו מתקרבת החופשה עם הילדים. בהרי הגולן והגליל, על חוף הים, במדבר או בירושלים, אי אפשר להשוות בין בחירת צימר לחופשה זוגית מפנקת לחופשה משפחתית עם הילדים. יצאנו לשטח, בדקנו מה הדברים החשובים ביותר לדעת לפני יציאה לחופשה עם הילדים (לא, אטמי אוזניים זו לא התשובה) וחזרנו עם תשובות.


טלי מאיר-צ'יזיק | 7.11.2018
חופשה משפחתית
כמה מיטות יש? ובריכה או ג'קוזי? ויש אטרקציות באיזור? ומה עם מיטת תינוק? והצימר הוא בקומה אחת או שתיים? כל כך הרבה שאלות יש לשאול לפני שמוצאים את המקום הנכון לחופשה משפחתית. חשוב לבדוק את הדברים מראש, כדי שלא נמצא את עצמנו בחופשה שמשהו בה גורם לנו (או לילדים) לא להנות.

בשביל שלא תשכחו שום דבר - הוספנו לכם גם תקציר שתוכלו לגזור ולשמור עד לחופשה המשפחתית.

סידורי הלינה: או איך לישון עם ארבעה ילדים במיטה אחת?

סידורי הלינה הם אולי הנושא החשוב ביותר לפני שבוחרים צימר. כל משפחה והרגלי השינה שלה. נעמה, אמא לשני ילדים מתוקים (6 ו-3) שנוהגת לצאת לחופשה כל שנה, מספרת שכשהילדים היו קטנים יותר הם נהגו לישון במיטת ההורים. בבית אומנם הייתה מיטה גדולה מאוד, אבל בצימר זה לעיתים היווה בעיה.

בצימרים, לרוב יש מיטה זוגית אחת, עריסה לתינוק ומיטות יחיד לילדים. אם יש לכם תינוק שישן איתכם או הפעוט שנוהג לנדוד למיטת ההורים (יש כאלה שהסביבה השונה מגבירה בהם במיוחד את יצר הנדודים), חשוב לוודא שיש מיטה רחבה במיוחד, או אפשרות הרחבה. כמו-כן, צריך למצוא דרך יצירתית ליצור מעקה כדי שהילד לא יפול מהמיטה, שלרוב מונחת במרכז החדר. פעמים רבות ההורים מוצאים את עצמם מתחלקים בין הילדים וישנים הורה עם ילד (ומי רוצה לישון בנפרד עד שיצאנו לחופש?).

קומת גלריה, צילום:
קומת גלריה, צילום: מערכת מפה
גם להורים שלא ישנים עם הילדים יש כמה דברים לבדוק. "היו פעמים שהציעו לנו עריסות לילדים כשהם כבר היו גדולים מדי בשביל עריסות", מספרת לי נעמה. "ויש גם את הגלריות, שהן לא תענוג גדול מדי עם ילדים קטנים", היא מוסיפה. הגלריות הן פיתרון פשוט להפרדה בין יחידת ההורים ליחידת הילדים בצימר. בחלק התחתון מיטה זוגית להורים, ובחלק העליון מספר מזרונים לילדים.

צריך לקחת בחשבון שגלריה לילדים היא נושא מורכב. המדרגות לא מאד בטיחותיות, הגלריה נמוכת קומה שמתאימה לילדים קטנים (ופחות לילדים גדולים מדי), וגם חום המזגן שמצטבר למעלה ויכול להיות די מחניק.

אתם מכירים את ילדיכם יותר טוב מכל אחד אחר. שאלו מראש בעת ההזמנה על התנאים במקום כדי לוודא שהם מספקים את מידת הבטיחות הנחוצה.

ערסלים נינוחים בחאן בארותיים,
ערסלים נינוחים בחאן בארותיים, צילום: גלי הר טוב
בטיחות באירוח: או זהירות מסכינים על השיש

מסתבר שיש עולם שלם של אביזרים שיכולים להיות מאוד מפנקים לזוג ומקור לכאב ראש מתמשך להורים. אלה הם הדברים הקטנים בצימר שמבדילים בין חופשה משפחתית נעימה למתוחה - חפצים שבירים בגובה של הילדים, טלוויזיה שעלולה ליפול בקלות, חלונות גבוהים וקלים לפתיחה, שקעים בגובה ילד, מגירות שנסגרות בקלות ומדרגות ללא מעקות. כמובן שאותו אלמנט עיצובי מפעם - נרות - ששימש כל צימר כהוכחה לרומנטיות, לא מתאים כלל לאירוח של ילדים.

חשוב לבדוק עם בעל הצימר לפני ההזמנה שהחדר אכן מתאים ללינה עם ילדים.
פינת משחקים מאושרת במתחם פינה בסג'רה,
פינת משחקים מאושרת במתחם פינה בסג'רה, צילום: אייל טואג
הסביבה הקרובה: או מה מחכה לנו מחוץ לחדר?

כדאי להקדיש עוד קצת מחשבה גם לבטיחות בסביבה הקרובה. חשוב לדעת אם אפשר לתת לילדים פשוט לצאת מהצימר, או שהם צריכים להיות כל הזמן בהשגחה. בנושא הזה חשוב, כמובן, גם לתקשר עם בעלי הצימר - האם הם מוכנים לאפשר התרוצצות של ילדים במתחם, או שאולי יש להם ניסיון של בלאגנים גדולים מדי. כמו בכל מערכת יחסים, גם במערכת היחסים עם בעלי המקום חשוב לשוחח. שני דברים עלו בשיחתנו כנקודות שחשוב לבדוק - האם יוצאים מהחדר למתחם מוגן או שיש כביש קרוב? האם יש בריכה פתוחה ונגישה מדי, או שהיא רחוקה ואיננה נגישה לילדים?

חצר לילדים במתחם בשביל החלב,
חצר לילדים במתחם בשביל החלב, באדיבות המקום
אטרקציות: או איך לתת להם להוציא אנרגיות

נעמה מחלקת את האטרקציות לשני סוגים - אלה שאפשר להגיע אליהן בהליכה ואלה שצריך לנסוע בשבילן. למען האמת, נראה שהיא מכניסה תחת 'אטרקציות' שלל פעילויות שלא בהכרח היינו בודקים כשאנחנו עושים מיפוי לחדרי אירוח. עבור נעמה, אטרקציות במרחק הליכה, במיוחד עם ילדים קטנים, יכולות להיות גן שעשועים, בריכה, פארק גדול, בית קפה נוח ופתוח לילדים ואפילו יישוב שנעים לטייל בו לעת ערביים.

אטרקציות במרחק נסיעה כבר צריכות להיות נחשבות יותר, שמספקות פעילות לזמן ארוך יותר - מתחם פעילות ייחודי שמתאים לילדים, פארק מים, מטע לקטיף עצמי, פארק ענק או מרכז קניות.

בנוסף, חשוב מאוד לבקש מבעלי הצימר לדעת איפה חנויות הנוחות הקרובות. תמיד חשוב לדעת מאיפה אפשר לקנות מטרנה באמצע הלילה או חיתולים בשבת. יש גם כמה בתי מלון שמציעים שירותי שמרטפות בתשלום, זה אמנם נדיר, אך יש מקומות בהם תוכלו להתפנות לזמן זוגי גם באמצע החופשה המשפחתית. אבל בשביל זה אפשר גם להביא את סבא וסבתא.

צ'ק ליסט: הדברים החשובים לבדוק לפני שיוצאים לחופשה משפחתית

הסדרי לינה: האם הילדים בחדר נפרד מההורים, האם יש מיטות/מזרנים על הרצפה/לול, האם יש גלריה עם סולם או מדרגות? מה מתאים לילדים שלכם?

בטיחות: לשים לב לכל החפצים בגובה הילדים ולבדוק אם הטלוויזיה מאובטחת לקיר.

סביבת הצימר: לשאול אם יש מתחם מגודר, האם הבריכה מגודרת והאם יש כביש קרוב.

ברגע האחרון: כדאי לדעת איפה חנות הנוחות הקרובה, למקרה שנגמרים החיתולים.

אטרקציות: רשימה כזו, רוב בעלי הצימרים כבר ידעו לתת לכם.

גם לכם יש עצות לנופשים?
כתבו אלינו


תוכן מומלץ לעיון: צימרים בגולן, צימרים באמירים, צימרים ברמות, צימרים בראש פינה
מאמרי מערכת