ראש השנה 2016: מסלולי טיול מיוחדים בצפון הארץ

טיולים בחגים הם בדרך כלל עמוסים במטיילים. לא ככה ראש השנה. לפני הטירוף של חול המועד סוכות, צאו לטבע ולכו לטייל במסלולים היפים ביותר בצפון הארץ.


שי יגל | 24.11.2018
גן השלושה
ראש השנה הוא חג מושלם לטיולים, פשוט כי רוב האנשים בוחרים שלא לטייל בחג עצמו, אז לפני הטירוף שהולך לשטוף את מסלולי הטיול בסוכות, יש לכם הזדמנות חד פעמית לטייל באתרים, הכי יפים והכי רטובים שיש לנו, מקומות שבחגים אחרים מדווחים שהם סגורים מעומס מטיילים עוד לפני הזריחה. תתאוששו מהר מארוחת החג וצאו לטיולים בצפון זה לגמרי שווה את זה. **הכתבה תמשיך להתעדכן עד ראש השנה 2016 במסלולים הטובים ביותר. ממליצים לכם לחזור ולבדוק!**

גן השלושה הסחנה
הסחנה צבר מוניטין של אחד האתרים העמוסים ביותר כאשר מדובר על טיולים בצפון, אבל יש לזה סיבה ממש מצולחת. מדובר באחד מאתרי המים בטבע הכי שווים שיש לנו. מי שכבר היה יודע, ולטובת מי שלא היה נספר שמדובר במתחם בריכות שאוגרות מי מעיינות זכים שנובעים כל השנה בטמפרטורה קבועה של 28 מעלות. המתחם מלא במדשאות, פינות צל, וכמובן הג'קוזי הטבעי שנובע ממש מתחת למפל מים. זמן אידאלי להגיע הוא דווקא בבוקר שלפני החג, נצלו את ההזדמנות שכולם עסוקים ותזכו בקצת פרטיות נדירה.

איפה: גן לאומי הסחנה, בעמק המעיינות
זמן הליכה: אין, זולה על המים
מתי לבוא: בבוקר ערב ראש השנה
למי מתאים: מי שלא אחראי על ההכנות לחג

מפל התנור מהמצפור,
מפל התנור מהמצפור, צילום:יאיר זיידנר
נחל עיון ומפל התנור
ברוכים הבאים לטיול הצפוני ביותר בישראל, ממש בקצה אצבע הגליל נושק לגבול הלבנון, מתחתר לו בקניון מרהיב רצוף מפלי מים, שהמפורסם שבהם, מפל התנור נישא לגבוה של יותר מ30 מטרים. במשך שנים היה הנחל יבש בגלל ניצול מי המעיינות שלו בצדו הלבנוני של הגבול, אולם בשנים האחרונות מזרימה רשות הטבע והגנים מים אל השמורה ואנחנו זוכים בנחל איתן ובמסלול טיול נפלא. המסלול אינו ארוך ויש בו כמות נאה של צל, כך שלמרות המרחק מהבית תוכלו לטייל בו בשעות הצהריים של ראש השנה, ובקלות לשלבו באטרקציות נוספות באזור.

איפה: שמורת נחל עיון, בין מטולה לגבול לבנון.
זמן הליכה: בין חצי שעה לשעה וחצי, תלוי במסלול.
מתי לבוא: לאורך כל שעות פעילות השמורה מ8:00 בבוקר ועד 16:00 אחה"צ.
למי מתאים: משפחות וטיולים קצרים.
בית הכנסת המשחוזר,
בית הכנסת המשחוזר, צילום: מערכת מפה
קשתות רחבעם (אום אל קנטיר)טיפ מהרלב"ד: בחניוני שמורות טבע נוהגים בזהירות כפולה
- חניוני שמורות לעיתים רבות עמוסים ולכן חשוב לנהוג בזהירות מירבות
- בעת נהיגה או חניה חשוב מאוד להיזהר על הולכי רגל וילדים שחוצים ועוברים
לפרטים נוספים לחצו כאן

אי שם במרכז רמת הגולן נמצאו שרידי אחד מבתי הכנסת המפוארים ביותר שנמצאו בארץ ישראל, שחזור בית הכנסת הוא אחד הפרויקטים הגדולים שנעשו בארץ בתחום, כמעט 13 שנים עבדו פה, עד שהגיעו לתוצאה הרצויה, והתוצאה מונחת לפניכם כאחד המקומות היפים והמיוחדים ביותר, שילוב של נוף מרהיב יחד עם אתר מרתק וכמקובל במסורת רמת הגולן אי אפשר בלי איזה מעיין קטן . ההליכה ממגרש החינה רחב הידים והמוסדר בצורה יוצאת דופן קצרה ומי שירצה להוסף קצת נפח לטיול הקצרצר יוכל ללכת על תוואי ההטיה הסורי לכיוון נחל סמך ולזכות בעוד נקודת רחצה חביבה מתחת לגשר עתיק . נופי הכנרת ודרום רמת הגולן הנשקיפים מבית הכנסת מקסימים אין ספק שלא במקרה נבנה בית הכנסת המיוחד הזה דווקא כאן אל מול הנוף.

איפה:קשתות רחבעם , סמוך לקיבוץ נטור.
זמן הליכה: 10 דקות לכל כיוון
מתי לבוא: הכי טוב אחרי הצהרים ואפילו לקראת שקיעה.
למי מתאים: משפחות וטיולים קצרים.

**הכתבה תמשיך להתעדכן עד ראש השנה 2016 במסלולים הטובים ביותר. ממליצים לכם לחזור ולבדוק!**
תוכן מומלץ לעיון: אטרקציות באילת, אטרקציות בצפון, אטרקציות בבאר שבע
מאמרי מערכת