אוכל. ילדים. סוכות: מסעדות מומלצות לאכול עם הילדים בחול המועד סוכות 2016

חול המועד סוכות מבטיח שכל מי שבורך בילדים, ימצא עצמו נודד איתם ברחבי הארץ, בין אטרקציה למסלול, בין פארק לנחל. העירוניים ייצאו מהעיר לחפש מעט ירוק, הכפריים ינהרו לעיר לחפש ריגושים, וכולם ימצאו את עצמם בשעת הצהריים תוהים לאן אפשר ללכת לאכול עם הילדים. הנה כמה המלצות מהעיר ומהכפר למסעדות לאכול בהן עם ילדים


מוראג רובננקו-דיין | 7.11.2018
פעילות עם ילדים במשק הלברכט,
לאכול עם ילדים במסעדה יכולה להיות חוויה טראומטית לכל הצדדים: לילדים, לכם, לאנשי הצוות ולסועדים בשולחנות הסמוכים. הדבר נכון שבעתיים בחגים ומועדים, וחול המועד סוכות אינו שונה. בבואכם לתכנן טיול משפחתי, נסו לחשוב מראש על מסעדות ידידותיות לילדים, רצוי כאלו שאפילו מחבבות ילדים. כן כן, יש חיה כזאת. משק הלברכט
להורים שבינינו שאחוזים בבעת-חגים, זה המקום האידאלי. לפעמים כל מה שרוצים הוא לצאת קצת מהבית, להתפלש בקצת חול, לנשום קצת אוויר ולקבל קצת ירוק לנשמה.
במשק הלברכט יש תשעה דונמים של ירוק עז: מטע קלמנטינות, וסתם דשא והמון ערוגות של תבלינים וירקות ופרחים, ומשתלה להסתובב בה ולהשתאות. יש גם מתחם בישול בו נערכות סדנאות, ופינת חי אבל לא כזאת עצובה, אלא כזאת שאסור ללטף בה את החיות (אתם יודעים, הן לא באמת אוהבות את זה), אבל אפשר להסתכל איך מאכילים, או סתם להסתכל. ויש הרבה אהבה לחי ולצומח ולגדל – שזה הילדים שלנו.
אם הילדים שלכם מזמן או מעולם לא קטפו מלפפון מהשיח, אתם חייבים לעצמכם לבקר כאן. מוגשות כאן ארוחות בוקר נהדרות, מבוססות על תוצרת המשק, כמובן. בחול המועד סוכות יהיו כאן פעילויות מפעילויות שונות, כדאי להתעדכן בעמוד הפייסבוק שלהם מבעוד מועד. אין צורך להזמין מקומות מראש, אפשר פשוט להגיע
משק הלברכט

פעילויות משק הלברכט לחודש אוקטובר
קטיף ירקות במשק הלברכט,
קטיף ירקות במשק הלברכט, צילום: הגר נאור
מקס ברנר, תל אביב
אם הילדים מכירים את צ'רלי והשוקולדה, הם יתעלפו מהמקום. האמת? גם אם לא, הם יתעלפו. קשה לחשוב על ילד שלא ייפערו עיניו כשהוא רואה את צנורות השוקולד ומיכלי הענק. וגם לא מעט מבוגרים נכנסים כאן לריגוש טרום-סוכרי, עוד לפני הכפית הראשונה.
מתוק כאן. מאוד. אבל כדאי להיות חזקים ולאכול משהו "אמיתי" לפני הקינוח. תפריט הילדים כאן חמוד ומושקע לאללה, ותמצאו בו שניצל וצ'יפס – אבל הכי מקס ברנר סטייל, או ספגטי שמוגש עם מזרק מלא ברוטב עגבניות.
הקינוחים הם עולם בפני עצמו, לילדים מציעים כאן מנה זוגית שנקראת 'בלגן השוקולד – "עוגת בוץ שוקולד חמה, בתוך בריכת שוקולד עם אי של קצפת וגלידה והמון סוכריות צבעוניות של חגיגה. מוגש עם בננות ג'ונגל". המנה מוגשת עם מגבונים ועם הבטחה שהילדים ירטטו אחר כך שעתיים לפחות מרוב סוכר, אבל לפחות זכיתם באהבתם הנצחית.
מקס ברנר, רוטשילד
מקס ברנר, רוטשילד
מקס ברנר, רוטשילד צילום: באדיבות המקום
קפה גן סיפור
חולון, שהוכרזה כנראה כבר רשמית כ"עיר הילדים", מתהדרת בקונספט באמת שווה: 'גן סיפור', גנים הממחישים באמצעות פסלים – סיפורי ילדים מפורסמים. בטבורו של גן הסיפור הגדול בעיר, ממש ליד מתקני השעשועים, נמצא בית הקפה הזה שמחבב ילדים על אמת.
העיצוב צבעוני ומשובב לב, תפריט הילדים חמוד ופונקציונלי – אפשר להזמין פסטה עם רוטב אדום, רוטב לבן או "פסטה משעממת בלי רוטב בכלל" (כך במקור).
גם מבוגרים ימצאו את עצמם בתפריט, אבל הי, אתם כאן בתפקיד בכלל. אחרי האוכל (או תוך כדי, תלוי בסוג ההורות שלכם), אפשר לקפוץ לגן הסמוך. הגן לא בטווח ראייה, ולכן לא ניתן לשחרר את הילדים לחופשי, אבל בהחלט קרוב מספיק.
בעמוד הפייסבוק של המסעדה אפשר וכדאי להתעדכן בשלל הפעילויות שמציע המקום: שעת סיפור ועוד פעילויות מעשירות ומעבירות זמן.
בית קפה גן סיפור, חולון
בית קפה גן סיפור,
בית קפה גן סיפור, צילום: מאישושה

מקסיקלי
האחות המקסיקנית הקטנה של מוזס, החתול המטורלל, היא יופי של בחירה לאכול עם ילדים. כמו ברשת מוזס, גם כאן השירות מאוד ידידותי לילדים, שמקבלים חוברת קטנה ומושקעת, צבעים במצב סביר ובעיקר זוכים לסבלנות עילאית וחביבות אמיתית ולא מזויפת מצד המלצרים.
אם הילדים שלכם אוכלים רק אוכל ילדים, אז תמצאו אותו בתפריט, ואם חינכתם אותם כראוי לאכול אוכל אמיתי, אז אפשר למצוא כאן מנות שאינן חריפות, או אפילו פיש אנד צ'יפס לא רע. לא ממש מקסיקני, אבל למי אכפת. אתם בינתיים יכולים ללגום מרגריטות או בירות מהחבית ולהתפרע על איזה בוריטו.תוכן מומלץ לעיון: מסעדות בצפון, מסעדות בחיפה, מסעדות בהרצליה
מאמרי מערכת