במרחק נגיעה מכאן: אטרקציות מומלצות לילדים במרכז

בשביל להנות עם הילדים ממש לא צריך להתרחק לצפון הרחוק. אטרקציות לילדים, פעילויות לשבת, מרכזי מבקרים וקטיף עצמי עם ילדים אפשר למצוא גם במרכז והרבה ממנו. קבלו 4 אטרקציות לילדים במרכז שחייבים להכיר.


גל קולוג | 6.11.2018
מרכז מהותי, צילום:
לפעמים לא צריך להרחיק לכת בשביל יום כיף. בדיוק כשהחלטנו שהפעם הזאת 'שבירת השגרה' לא תעלה לנו בנסיעה ארכנית, גילינו שמתחת לאף הסתתרו אטרקציות רבות שאפילו לא הכרנו. שלל אטרקציות במרכז הארץ מציעות שעות של הנאה משותפת. למשפחות, קבוצות או בודדים, קבלו מאיתנו ארבע אטרקציות במרכז שכדאי לבדוק. הכי קרוב לבית.

גינת האוכל משק הלברכט

רעיון גינת האוכל נולד בתוך משפחת הלברכט, בעלת משק ירוק ורחב ידיים באזור עמק חפר. תמי, הבת, החליטה להקדיש שטח מהמשק לטובת גידול ירקות בשיטה מסורתית לצורך צריכה עצמית. בחלוף הזמן, השתכללה גינת האוכל והציעה גם סדנאות בישול, הדרכות וקטיף. 'משק הלברכט' כיום הינו גינת אוכל המציעה שלל אטרקציות, מבין החלוצים שאימצו את שיטת farm to table. תמי, יחד עם אביה עידו, הם הרוח החיה שמאחורי המקום. מלבד אווירה כפרית וירוקה, המקום מציע חנות משק עם כלי בית ותוצרת חקלאית עצמית ושל יצרנים מקומיים, מתחם חקלאי, מתחם בישול המציע שלל סדנאות (כמו סחיטת מיצים טבעיים) ופינת חי. בסופי שבוע מוגשת במקום ארוחת בוקר נפלאה, על טהרת תוצרת המשק, מוגשת על שולחנות פיקניק תחת עצים מצלים. עיקר הפעילות במקום הינה חינוכית- חקלאית, אך בשבתות המקום פתוח לפעילות משפחתית, ימי הולדת, ימי גיבוש ומהווה הזמנה פתוחה לכל החפץ להתקרב לטבע. מומלץ להתעדכן בעמוד הפייסבוק של משק הלברכט אודות הפעילויות השונות, המשתנות בהתאם לעונה ולמועדים השונים.

איפה? גינת האוכל משק הלברכט, ביתן אהרון.
טלפון להזמנות: 053-7105939
משק הלברכט, צילום:
משק הלברכט, צילום: הגר נאור
מרכז מהותי

'מהותי' הינו מרכז פעילות חוויתי ואינטרקטיבי המציע להורים, ילדים ובני נוער מגוון פעילויות מהנות בעלות ערך מוסף. כל סיור במקום משלב הדרכה אישית, נגיעות טכנולוגיות ויצירתיות חוצת גבולות. במקום שלושה סיורים שונים: מסע בארץ האור, התואם לקטנטנים (4-6 שנים) ומבוסס על הספר "מסע בארץ האור", במסגרת הסיר לומדים אודות היופי בשיתוף פעולה יחד עם דמויות אהובות ומוכרות מהספר. "כוכב הסרט הוא אני", המותאם לגילאי 8 ומעלה במסגרתו יוצרים כרזת קולנוע אישית בכיכובו של הילד, או הסיור החדש שמזמין אתכם למסע הכרות עצמית, גם הוא לגילאי 8 ומעלה. הסיורים ניתנים בשפות העברית, הערבית והאנגלית, והמרכז אינו מתאים לפעוטות. הביקור בתיאום מראש בלבד.

איפה? מרכז מהותי, תל אביב.
טלפון להזמנות: 053-7105463
מרכז מהותי, צילום:
מרכז מהותי, צילום: אמית הרמן
מרכז מבקרים איגודן

מרכז המבקרים חושף בפני המבקרים את השפד"ן, מפעל טיהור שפכים ומחזור מים. מדובר במפעל הגדול במזרח התיכון ואחד הגדולים מסוגו בעולם, ומטרת המרכז להסביר את הקשר שבין ביוב לאקולוגיה. השפכים המטוהרים הופכים למי השקיה, וכאן ניתן ללמוד כיצד נעשה התהליך. המרכז, העצמו שותף פעיל בחינוך לחיסכון במים והרחבת החינוך הסביבתי, מציע להביט באקולוגיה בפעולה. המרכז מציע סיור חוויתי שאורכו כשעתיים, שיבוצע על ידי מדריך מוסמך לאורך צינור דמה תת קרקעי, סרטונים והדמיות אור קוליות שמטרתו ללמד על תהליכי הטיהור המתקדמים של השפד"ן. הסיורים הינם תואמי גיל ובתיאום מראש.

איפה? מרכז המבקרים איגודן, ראשון לציון.
טלפון להזמנות: 053-7106211
מרכז מבקרים איגודן, צילום:
מרכז מבקרים איגודן, צילום: באדיבות המקום
מרכז המבקרים של ידיעות אחרונות

מרכז 360 של קבוצת ידיעות אחרונות מציע לכם להכיר את קבוצת התקשורת הגדולה בישראל שמזרימה אלינו, הציבור, חדשות, בידור ומידע 24 שעות ביממה. זה המקום להכיר את העיתונאים המפורסמים במדינה, לסייר בבית הדפוס המתקדם בעולם התיכון ולחוות את עולם התקשורת ב-360 מעלות. במסגרת הסיור, תצפו בסרט מרתק שבו חושפים הכתבים הבכירים של ידיעות אחרונות ו-ynet את הדילמות מאחורי הכותרות והסקופים שהסעירו את המדינה, תחוו סימולציה של כתבים, עורכים וצלמים ותתנסו בעשיית חדשות של ממש. הכניסה מגיל 7 ומעלה.

איפה? מרכז המבקרים של ידיעות אחרונות, ראשון לציון.
טלפון להזמנות: 053-7105723
ידיעות אחרונות, צילום:
ידיעות אחרונות, צילום: צביקה טישלר
תוכן מומלץ לעיון: אטרקציות באילת, אטרקציות בצפון, אטרקציות בבאר שבע
מאמרי מערכת