חגיגת בשרים בדרך לחרמון

היא לא יצירתית במיוחד ולא סביר שישנו למענה מסלול, אבל אם אתם בדרככם לחרמון ומחפשים בשר טרי – מסעדת זיגל שבכפר האמנים אניעם בהחלט עשויה לספק את תאוותכם.


דורון שפר | 27.2.2018
מנה בשרית.
אני אוהב בשלנים שמבינים בבשר. טיפוסים שכאלה, בדרך-כלל, ינצלו כל הזדמנות אפשרית כדי להציג בפני אורחיהם לא רק את כישורי הצלייה שלהם אלא גם את איכות הבשר ואת המכשירים הייחודיים שעמם הם עובדים.

רותם צרפתי, הבעלים והשף של מסעדת הבשרים הכשרה "זיגל" שבכפר האמנים אניעם ברמת הגולן, אוהב בשר. מאוד אוהב. אהבתו לבשר משתקפת כמעט בכל מנה שהוא מגיש במסעדה, ולא רק בהקפדה על איכות הצלייה ואיכות חומרי הגלם, אלא גם בכמות המונחת בצלחת. השקת תפריט חדש נראתה לנו אפוא הזדמנות מצוינת להתרשם מכישורי הבשר שלו.

כשהגענו בצהרי יום חמישי חורפי וקר, בדיוק הייתה אז קבוצת סועדים גדולה במיוחד (עובדי עיריית חיפה, למדנו חיש מהר) בעיצומה של תאוות הבשרים שלה. המגשים שהונחו במרכז כל שולחן היו עמוסי כל טוב והעידו על הצפוי לבוא אל שולחננו. הסועדים עצמם נראו לגמרי שבעי רצון.

"זיגל" הוקמה על חורבותיה של מסעדה ישנה שעלתה באש ושופצה. שמה ניתן לה על שם צייר וצורף בשם לאופולד זיגל, איש משפחה שאחת מאהבותיו הגדולות הייתה בישול. קירות המסעדה מעוטרים בכמה מציוריו, המתארים את בריאת העולם דרך עיניו. כשהתפנה מעט המארח מההמולה שבחלל הסועדים, הוא ניגש אלינו מחויך והתעניין אם נרצה להזמין מהתפריט או שמא ניתן לו להחליט בשבילנו. נתנו לו. והמנות החלו לזרום אל השולחן.

כמקובל במחוזותינו, עלו תחילה הסלטים, מלווים במטבלים ובלחם: סלט סלק (נראה כי התקבלה איזו החלטה בלתי רשמית אך מחייבת כל מסעדן להציג את כישורי בישול הסלק שלו. אין לי הסבר אחר לעובדת הופעתו של הסלק הסגול בכל אחת ואחת ממסעדות ארצנו), סלסלת עגבניות בשמן זית, חציל קלוי אדמוני וטחינה. כולם היו טובים, טריים ומתובלים היטב, אך לא יוצאי דופן במיוחד.

שתי מנות הפתיחה, לעומת זאת, בהחלט היו מפתיעות ומקוריות: הראשונה מכונה "סלט נילס" (55 שקלים), ומכילה חזה אווז צלוי כהלכה על מצע עגבניות ועשבי תיבול. נתחי החזה היו נפלאים אבל מצע העגבניות, למרבה הצער, היה גס ובנאלי וחסר היה את פרץ היצירתיות המצופה ממנה חדשה.
המנה השנייה, "חציל סינייה" - לאפה עם חציל, בשר טחון, שמן זית, טחינה ונגיעות מטבל עגבניות (51 שקלים). שתי המנות הללו, אגב, מופיעות בתפריט החדש, לצד מנות נוספות כגון "שרקוטרייה" – מחבת נקניקיות הבית בעישון קל עם כרוב כבוש (55 שקלים); "כריך בריסקט", המכיל חזה בקר בעישון ארוך, מוגש בלחם הבית עם חרדל דיז'ון, איולי שום וירקות טריים (55 שקלים); סלופי ג'ו – בשר מפורר עם לימון כבוש, גמבה, ורוטב ברביקיו (55 שקלים) ועוד.

למנה עיקרית הגיש לנו רותם פלטת בשרים רוחשת, הנקראת בתפריט "פלטת זיגל מיקס". זוהי מנה טובה לזוג סועדים חובב בשרים, ומכילה נקניקיות צ'וריסוס, פרגית, אנטריקוט ואסאדו (229 שקלים). רותם מתגאה – ובצדק – בבשרים הטריים שהוא מגיש, וכשטועמים את נתח האנטריקוט, את נקניקיית הצ'וריסו ובעיקר את האסאדו, מבינים למה הכוונה. את צ'וריסו הוא מכין לבד, והוא עשוי ברמת שומן מדויקת ורמת תיבול מצוינת; את האנטריקוט הוא צולה בדיוק – אבל בדיוק – במידת הצלייה הנכונה (מדיום, כמובן), אבל גולת הכותרת שלו ושל המקום היא ללא ספק נתח האסאדו הקרוב לשלמות. את עישון הבשר עושה רותם במעשנת הפרטית שבחצר המסעדה, שם הוא גם מציג לראווה ולגאווה את מתקני הברביקיו המרשימים שלו (המשמשים אותו גם באירועי קייטרינג שהוא עושה לא אחת). אוהב בשר, כבר אמרנו.

נכון, יצירתיות רבה לא מצאנו במסעדת "זיגל", ואולי מעט חבל על כך. אבל, כאמור, זו מסעדת בשרים כשרה ברמת הגולן, הפונה בעיקר, לדברי רותם, לקבוצות ולמשפחות העושות את דרכן צפונה, לחרמון, ומחפשות ארוחת צהריים מלאה וטובה ובמחיר הוגן. המנות אכן גדולות למדיי, עשירות ומשביעות והמחירים, בדרך-כלל, שווים לכל נפש.

שעות פתיחה:

א’-ה’: 22:00-12:00.

ימי שישי ומוצאי שבת: לקבוצות בלבד בתיאום מראש.

להזמנת מקומות: 048-33-55-33.

לקבוצות: 052-388-1929.

המסעדה כשרה.

נגישות מלאה לכיסאות גלגלים.

כתובת: כפר אמנים – אניעם, רמת הגולן.

מאמרי מערכת