החיים הם שוקולד

כשהגענו, בערב הפתיחה החגיגי של השקת סדנאות השוקולד, כיבדו אותנו בצלחות פרלינים וטראפלס כיד המלך, עוגות בראוניס עשירות בשוקולד, ושלל פירות שהמתינו לטבילה במפל השוקולד שהונח על השולחן. ואנחנו עוד הגענו אחרי ארוחת צהריים ומי בכלל מסוגל לאכול את כל המתוק הנפלא הזה?


דורון שפר | 7.3.2018
דה קרינה.
אני מת על פרלינים. הם יכולים מצדי להיות ממולאים בקרם חלב או נוגט, אגוז או ליקר, פצפוצי אורז, דובדבנים או קרם שוקולד, צ'ילי או תות או קפה – הביאו אותם אליי. אני מת על פרלינים מכל סוג כמעט, ובלבד שיהיה בהם ולו מעט שוקולד מריר. היצירתיות הגדולה ביותר של כל שוקולטייר מתחילה ונגמרת – מבחינתי לפחות – בכישרונו לייצר פרלינים מקוריים ומיוחדים.

בוטיק השוקולד דה קרינה שבעין זיוון שברמת הגולן לא רק מתמחה ביצירת פרלינים מקוריים ונפלאים (כמה מהם זוכים לשמות של הרים מקומיים בצפון כמו "חרמון", "תבור", "מירון" וכד'), אלא שמעתה הוא גם מאפשר למבקרים להתנסות בהכנתם במו-ידיהם.

קרינה, בעלת בוטיק השוקולד, היא דור שלישי למשפחת יצרני שוקולד מארגנטינה, שעם עלייתה ארצה החליטה להשתקע ברמת הגולן ופתחה את מפעל השוקולד והחנות הצמודה אליו בקיבוץ עין זיוון. המפעל מספק את תוצרתו – מארזי פרלינים, טראפלס, שוקולד בוטיק, ליקרים ושאר מיני פינוקים מן המתוק-המתוק הזה – לכמאה ושמונים חנויות ובתי עסק.

כבר עם הכניסה אל החנות נתקלים במראה מלבב. מתחת לשלט שם המפעל, בתוך אקווריום גדול חבוי פסל מעוצב לכבוד יום העצמאות ה-70 למדינה, כל-כולו משוקולד, כמובן. בחנות עצמה העיניים מתרוצצות לכל כיוון למול שפע המארזים הצבעוניים, בצורות ובגדלים שונים, מאות בקבוקי הליקר ואינספור הפרלינים והטראפלס בשלל צבעים ומילויים המסודרים יפה-יפה בוויטרינה וממתינים להיחטף ולהיטרף.

כשהגענו, בערב הפתיחה החגיגי של השקת סדנאות השוקולד, כיבדו אותנו בצלחות פרלינים וטראפלס כיד המלך, עוגות בראוניס עשירות בשוקולד, ושלל פירות שהמתינו לטבילה במפל השוקולד שהונח על השולחן. ואנחנו עוד הגענו אחרי ארוחת צהריים ומי בכלל מסוגל לאכול את כל המתוק הנפלא הזה?

במבטא הדרום אמריקאי המלבב שלה, הסבירה לי קרינה שהשוקולד שהישראלים מעדיפים יותר-מכל (כמה לא מפתיע) – שוקולד חלב, וכי צריכת השוקולד בישראל אינה קרובה לזו של האירופאים אך עדיין גדולה יחסית, בהתחשב בעובדה כי ישראל היא ארץ חמה. אבל בגולן, בערב חורפי דווקא קר, וכל מה שרוצה מי שנכנס לבוטיק הוא שוקו חם ועוגת שוקולד.

לאחר צפייה בסרט קצר על הקקאו והיסטורית השוקולד, על קרינה ועל המפעל, יצאנו לסיור במפעל ולהצגת תכלית. דרך קיר זכוכית ענקי צפינו בשוקולטייר המקומי יוצק שוקולד חם על משטח שיש קר לצורך "טימפור", מורח ומושח אותו כה וכה בעזרת שפכטל ולבסוף מגרד אותו ביסודיות ויוצר חוטי שוקולד "מקופלת".

משם המשכנו לחדר טעימות ולחדר יציקות וכל הילדים יצקו שוקולד לתוך תבניות קטנות ויצרו לעצמם שוקולדים ממולאים בטעמים שונים ובשלל צורות. הם לקחו אותם הביתה אח"כ, מן הסתם. מטרת הסדנה היא להכיר ולחוות בעבודת-יד את תהליך הכנת השוקולד. הילדים נראו מאושרים – מן החוויה עצמה וכמובן, מן הזכות שנפלה בחלקם ליצור לעצמם את טבלאות השוקולד שלהם כרצונם.

סדנאות השוקולד החדשות של בוטיק "דה קרינה" הן סיבה מתוקה ונפלאה לעצור בעין זיוון בהיותכם באזור. במקום אפשר לקיים סיור רגיל במפעל (21 שקלים לילד, 25 שקלים למבוגר – בתאום מראש בלבד), להשתתף בסדנת שוקולד לילדים (55 שקלים לילד, כולל סיור ומתנה. בהרשמה מראש) או בסדנה למבוגרים (65 לאדם, כולל סיור מודרך, טעימות וליקרים. בהזמנה מראש בלבד).

כמו-כן במקום מרכז מבקרים, הפתוח בימים א’ עד ה’ בין השעות 09:00 ועד 17:00. בימי שישי וערב חג בין השעות 09:00 ועד 15:00. בשבת המקום סגור.

כל הסיורים והסדנאות נערכים בתיאום מראש.

פרטי קשר: 04-6993622. כאמור, יש לתאם הגעה מראש.

מאמרי מערכת