חוגגים את ראש השנה בטבע הדרומי: מסלולים מומלצים לכל המשפחה

יומיים וחצי של חג הם הזדמנות מצויינת לקחת את כל המשפחה לטיול מגבש בדרום. אספנו עבורכם מסלולי טיולים שיתאימו לילדים ויספקו להם חוויה בלתי נשכחת


מערכת מפה | 24.11.2018
טיולים משפחתיים בדרום
ראש השנה הגיע והסתיו כבר מציץ מעבר לפינה. זה הזמן לנצל את ימי הקיץ הנותרים ולקחת את כל המשפחה לטייל בדרום. אספנו עבורכם את מיטב המסלולים לילדים ועוד מסלול אחד למי שמחפשים לאתגר את עצמם.

טיול בנחל צפית תחתון
חמש דקות בלבד מצומת הערבה מחכה לכם הרפתקה מדברית מסעירה בה יהנו גם המבוגרים וגם הילדים. במהלך הטיול תוכלו להתנסות בהליכה וירידה בחבלים בין הקירות הצרים של הקניון, תוך טיול באחד מהנחלים היפיפיים של צפון הנגב. הנאה בלתי נשכחת מובטחת לכל המשפחה.

איפה: צומת הערבה
כמות המים: כמה שיותר- יותר טוב
אורך הטיול: 2- 4 שעות, תלוי הקצה ההליכה
טיול מהנה למבוגרים ולילדים, צילום: ארגמנית
טיול בנחל סלוודורה
עם אהבתם לקרוא את "סוד הגן הנעלם" בטוח תהנו לטייל במסלול המגיע לנחל קטן וסודי הגולש ממרומי מצוק ההעתקים לתוך ים המלח ההולך ונעלם. זהו מסלול קצר המתאים לכל מי שמחפש התרעננות קצרה במהלך החג.

איפה: עין גדי
כמות המים: לא להתקמצן, עדיין חם מאוד
אורך הטיול: 1.5 שעות
נחל סלוודורה, צילום: יעל צור
טיול בנחל תמר
לונה פארק בטבע? יש דבר כזה! נחל תמר הוא הזדמנות להנות מחוויה אתגרית וכיפית תחת כיפת השמיים. הנחל, המנקז אליו את שולי רכס חצרה, נופל בירידה תלולה ובמפלים גבוהים לאזור ערבות סדום. המים הזורמים בזמני שטפונות יצרו קניון קצר ומאתגר שאפשר לעבוד דרכו בעזרת חבלים במגלשות סלע ובעזרת סולמות ארוכים היורדים לאורך הקירות הקרירים של הנחל.

איפה: צומת הערבה
כמות המים: כל המוסיף- מוסיף!
אורך הטיול: עד שעתיים
נהנים מהטבע בנחל תמר, צילום: y_trumper
טיול קצר בנחל דוד
מחפשים טיול בנווה מדבר? זה הטיול בשבילכם. נחל דוד מכיל מים צלולים וקרירים הזורמים לכל אורך השנה, מצוקים תלולים המספקים צל מבורך בימי הקיץ החמים וכן שפע של צמחיה ירוקה שעושה נעים בעין.
איפה: עין גדי
כמות המים: כחול אשר על שפת הים
אורך הטיול: עד שעתיים

פנינת נווה מדבר, צילום: moshida
המסלול הארוך בנחל חתירה
אם אתם מחפשים טיול למיטיבי לכת נחל חתירה יעשה את העבודה. המסלול מכיל בתוכו דיונות חול, בריכות מים, עליות, ירידות סולמות ומלא מצוקי ענק ועצי שיטה רחבי צמרת שיספקו לכם צל הכרחי. מומלץ להצטייד בנעליים נוחות ולצאת להרפתקת חג בלתי נשכחת.

איפה: מעלה ימין
כמות המים: כמה שיותר, זה מסלול ארוך
אורך הטיול: עד 6 שעות
מסלול למיטיבי לכת, צילום: brizaתוכן מומלץ לעיון: אטרקציות באילת, אטרקציות בצפון, אטרקציות בבאר שבע
מאמרי מערכת