המקום שלי במושבה – אירוח בזיכרון יעקב

אחד הבתים העתיקים שקיימים בזיכרון יעקב, הוא המקום שלי במושבה, שנבנה בשנת 1890 והיה בעצם בית ילדותו של יוסי הבעלים.


נטע לי כץ | 24.11.2018
המקום שלי במושבה
בעלי המקום הפך אותם לחדרי אירוח אלגנטיים ואקלקטים מעוצבים ומטופחים, המאובזרים ברמת הפינוקים הגבוהה ביותר.

אני סימנתי לי מקום חדש מעכשיו לא זקוקה לתירוצים ואין יותר מידי תכנונים 50 דקות ממרכז הארץ. סוף סוף מצאתי לי חלקת אלוהים מושלמת, לחופשה להטענת המצברים!

הקיץ מסתיים בקול ענות חלושה ותיכף מתחילה לה עונת הצימרים. כשחושבים על חופשה רומנטית את מתחילה לדמיין בקתה מעץ עטופה בירוק מסביב ריהוט עתיק ומסיבי, נוף הרים שקיעות מיוחדות ג'קוזי מפנק.בא לך את כל הטוב הזה ולא בא לך על נסיעה ארוכה בכבישי הארץ, אם היה אפשר שמישהו ינחית אותך שם לכל היותר תוך 50 דקות זה יהיה מושלם. אז בא לך חופשה רומנטית עם בן הזוג אבל לא בא לך על הנסיעה הארוכה מבחינתך יש לך את הסוף שבוע הקרוב ולא רוצה לבזבז אותו בכבישים.

אז יש פיתרון – זיכרון יעקב אשר יושבת על חוטם הכרמל, 50 דקות נסיעה ממרכז הארץ, על צלע הר מושבה ציורית וותיקה שהוקמה כבר בשנת 1882.
שמגיעים לזיכרון יעקב ניתן לכבות את המזגן ברכב לפתוח חלון ולנשום אוויר הרים צלול. הירוק על ההר והנוף לאורך כל הדרך גורם לי לשיר ולחייך מחדש ואומרים שזה טוב לעור הפנים.

השנה תיכף מסתיימת לה והגוף מאותת שהוא צריך פסק זמן למלא מצברים לקראת השנה החדשה.
הפעם נסעתי כדי להתנתק לפני השנה החדשה לסגור חשבונות עם עצמי לפתוח מחברת חדשה של מטרות. הייתי צריכה לשנות אווירה להתנתק מהמוכר והידוע, מהצפיפות והלחץ, ולצאת להרפתקה חדשה שמזכירה לרגע קט גם "מציאות אחרת" ...

לאחר סקירה והמלצות חברים הבחירה חד משמעית הייתה המקום שלי במושבה. ההמלצות דברו על אירוח קסום והדגש היה על השירות האדיב והמסור ועל התייחסות לפרטים הקטנים.

המקום שלי במושבה הוא אחד הבתים העתיקים שקיימים בזיכרון יעקב הבית נבנה בשנת 1890 והיה בעצם בית ילדותו של יוסי הבעלים.
יוסי הבעלים איש קבע לשעבר, לקח את בית הוריו תוך שמירה על האותנטיות של האזור והפך את המקום לחדרי אירוח מופלאים ואקלקטים.
החדרים קרואים של שמם של מקימי זכרון יעקב – הברון רוטשילד, אהרון אהרונסון, רבקה אהרונסון, הרב זאב יעבץ ושרה אהרונסון.

מפתחות לחדרים עם תמונות המייסדים
מפתחות לחדרים עם תמונות המייסדים נטע לי כץ


החדרים

החדרים מלאים בריהוט עתיק ומיוחד שמזכיר נשכחות וגורם ללב להתמלא ולהיזכר בזיכרונות ילדות נשכחות.
החדרים מרווחים ומלאים בכל טוב ג'קוזי, חלוקי רחצה עם נרות וסט אמבטיה מפנק. מיטות רחבות ומפנקות ובעיקר נוחות – אני לא בדיוק זוכרת איך נרדמתי שם... טלוויזיה פתוחה עם כל הערוצים, וויפי – חופשי.

חדרים בהמקום שלי במושבה
חדרים בהמקום שלי במושבה נטע לי כץ


המטבחון

כולל פינת קפה עשירה בכל טוב, מכונת קפה ושוקולד להמתיק אחרי הנסיעה וחלב במקרר. – אני לא סתם מציינת את העובדה הכול כך חשובה הזאת – להתעורר בבוקר ולגלות שאין חלב לקפה מבחינתי יכול להיות אסון.
ולא תמיד אנחנו זוכרים את הפרט החשוב הזה כשאנו יוצאים מהבית.לוקיישן

המקום שלי במושבה – הוא בלוקיישן סופר מרכזי בזיכרון יעקב בסמוך למדרחוב הציורי, לבתי קפה. מה שמאפשר להניח את מפתחות הרכב לאחר הנסיעה ולשוטט ברחובות הקסומים והמיוחדים המלאים היסטוריה וסיפורים מרתקים.

החלטתי לפנק את עצמי עד הסוף ולנצל כל דבר שקיים בחדר, ההרגשה הייתה בייתית ונעימה שרמזה לי על בקבוק היין שבצבץ לו על השולחן והג'קוזי שלוחש לי בואי... הסתכלתי וללא התמהמה ניגשתי למלאכה,המים מלאו את הג'קוזי אני מלאתי את הכוס יין, הדלקתי נרות, העברתי את הנייד למצב שקט וטבלתי בתוך השקט המופלא.

גקוזי
גקוזי נטע לי כץ


המקום שלי במושבה

את המתחם מקיפה חצר עם עצי פרי, אשר ביניהם מסתתרות להם פינות חמד לישיבה. בנוסף בחצר ישנו גריל גז ואפילו סט כלים למנגל, אם בא לכם להתפנק על מנגל ושכחתם לארוז מהבית כאן כבר חשבו על הכל. ואם החלטתם להגיע עם המשפחה ולתכנן ארוחת מנגל ישראלי אפילו חדר אוכל מעוצב ומסוגנן בטוב טעם.

המקום שלי במושבה מספק פיתרון לכל דבר ועניין ובקשה שחפצה נפשכם. הוא מתאים לזוגות, משפחות, משפחות עם תינוקות, והבעלים תמיד מחייך ונרתם לכל בקשה. מזמן לא הייתה חוויות אירוח כזו בארץ.

בחיי שלא רציתי באמת לספר לכם על המקום הזה, רציתי לשמור את כל הטוב הזה לעצמי. את הקפה של הבוקר לקחתי עימי לספסל התצפית כדי להסתכל על הזריחה, הרגשתי שמלאתי את המצברים מחדש – כאילו ישנתי יומיים שלמים ואני מוכנה להסתער.

הצימרים אלגנטיים מעוצבים ומטופחים, המאובזרים ברמת הפינוקים הגבוהה ביותר, אני סימנתי לי מקום חדש מעכשיו לא זקוקה לתירוצים ואין יותר מידי תכנונים 50 דקות ממרכז הארץ ומצאתי לי חלקת אלוהים מושלמת לחופשה להטענת המצברים.

טלפון להזמנות בהמקום שלי במושבה: 0723946722.

הייתה, התארחה, ותחזור שוב...

רעבה תמיד

נטע-לי כץ
תמונת נוף המקום שלי במושבה
תמונת נוף המקום שלי במושבה נטע לי כץתוכן מומלץ לעיון: צימרים בגולן, צימרים באמירים, צימרים ברמות, צימרים בראש פינה
מאמרי מערכת