יש נקניקיה ויש "פאט דוג"!

אם נחשוב על אסוציאציות שנקשרות לנו למילה "נקניקיה" ושם של מקום, נקבל הקשרים שונים – אם נחבר "נקניקיה" ו"ברלין" נקבל בדמיוננו נקניקיה שמנה ועסיסית, בדרך כלל ביחד עם בירה טובה, והחיבור לניו יורק ייתן לנו נקניקיה בלחמנייה במשחק של ה"יאנקיז" למשל. אבל מה עם ישראל?


שוש חזן | 25.12.2018
בישראל קשה למצוא נקניקיות איכותיות ובדיוק לכאן כיוון אלעד אמיר, לשעבר דייל ב"אל על" שטעם נקניקיות בערים הגדולות בעולם והחליט שאין סיבה שבישראל לא ייהנו מהטעמים והאיכות. הוא בחר ספקים שמכינים עבורו במיוחד נקניקיות מבשר בקר, עוף, לבן ואפילו טבעוניות מחלבון אפונה, ופתח רק לפני כשנה את "FAT DOG" בתל אביב, ששוקקת מאז חובבי נקניקיות מכל הארץ.

הנקניקיות מלוות בלחמנייה רכה מיוחדת ובמגוון ענק של תוספות, כך שניתן להגיע כל יום ולטעום בכל יום קומבינציה אחרת של טעמים, לכדי חוויה חדשה.

כשנכנסים ל"פאט דוג" מגלים את האפשרויות השונות ובוחרים עד כמה רוצים להתפרע. הבחירה הראשונה היא סוג הנקניקייה, ואחריה משקלה, שכן יש בגדלים של 100 גרם למי שפחות רעב (או לילדים) ו180 גרם למי שמבין עניין.
אחר כך מגיע שלב הרטבים, חריפים או לא חריפים, קלאסיים או בעלי תעוזה.
השלב הבא הוא השלב המעניין ביותר – התוספות. חוץ משוקולד נראה שיש את כל מה שאי פעם בן אדם ירצה- שעועית צ'ילי חריפה (תאמינו לי חריפה. מאד.), גאודה, אננס צ'ילי, ברביקיו חם, בייקון, פלפל חריף, בצל יבש מטוגן, ביצת עין, כרוב כבוש חם (שוס!), מלפפון במלח והיד עוד נטויה.

נקניקייה - FatDog
נקניקייה - FatDog שוש חזן
אני החלטתי לאזור אומץ ולבחור ב- "תכין לי את המומלצת שלך, בלי חריף" ואלעד התחיל את מופע האמנות שלו, כשהוא מניח נקניקיה לבנה שמנמנה וחייכנית בתוך לחמנייה רכה שחיבקה אותה בחום, ואז מתחיל להוסיף את הרטבים ואחריהם תוספות כמו אננס שהוא קירמל במחבת קטנה, בצל, ועל כל הערימה החלומית הזו, איך אפשר שלא לסיים בגבינה מגוררת, שגם היא זכתה להקרמה ועטפה את כל התכולה בקסם הזה שרק גבינה מותכת יכולה לעשות.

אני אולי נראית בחורה עדינה וענוגה אבל אני לא פראיירית; הצלחתי לתת את הנגיסה הגדולה שאפשרה לי ליהנות מכל האושר הזה ביחד. המסקנה שלי- השלם גדול מסך חלקיו, שכן השילוב היה מרתק, הכיל מגוון של טמפרטורות, דרגות מתיקות או חרפרפות, בשריות הנקניקייה ורכות הלחמנייה. רכנתי מעל המגשית כדי לא לפספס אף מרכיב והתענגתי לי בשקט.

בן זוגי, בחור נימוסי יותר, בחר במנה שמוגשת בצלחת – נקניקיית קארי בסגנון גרמני עם תוספות בצד ומזלג קטן . גם איתו לא היה מה לדבר עד שלא רוקנה הצלוחית.
כמובן שלא שכחנו לטעום גם את נקניקיות הבקר שהייתי עושה עליהן מנוי שנתי, ונקניקיות העוף ששוברות את הסטיגמה שמדובר במנה רק לילדים.

הכי כייף לדעת !

המסעדה פתוחה בשעות הערב עד השעות הקטנות של הלילה כך שהיא מעולה כשמתחשק משהו טעים לפני או אחרי בילוי.

ב"פאט דוג" הנקניקיה באשר היא, מקבלת הרבה כבוד (וטעמים!) במחיר הוגן מאד, ובשירות אישי ולבבי.

שעות פתיחה : א' – 17:00 – 02:00, ב' – ד' - 17:00 – 03:00, ה' – 17:00 – 04:00, שישי – 20:00 – 04:00, שבת – 19:00 – 02:00.
החלוצים 1, תל אביב
טלפון : 077-2145250
מחיר ארוחה ממוצעת : 30 שקלים
מאמרי מערכת